Історична довідка
про Львівський навчально – виховний комплекс
«загальноосвітня школа - інтернат І ступеня - спеціалізована школа - інтернат ІІ-ІІІ ступенів»
Херсонської обласної ради

На початку 1956/1957 навчального року, в селі Львове Бериславського району, на мальовничих берегах річки Козак була відкрита перша в Херсонській області школа – інтернат на 210 учнівських місць. Інтернат був створений на базі переведеного до іншого району зоотехнічного технікуму і мав лише один навчальний корпус із семи класних кімнат. У серпні 1956 року до новоствореного закладу прибуло 15 молодих вчителів та вихователів, які, попри всі побутові негаразди, з ентузіазмом взялися до створення умов для навчання та виховання підростаючого покоління. До 1 вересня було сформовано педагогічний колектив, який очолив Сікач Михайло Федорович.
Напередодні початку навчального року до школи – інтернату прибули перші вихованці. Неабиякі труднощі відчував колектив у роботі з дітьми, які прибули зі шкіл і мали різну підготовку, виховання. Але колектив впорався з усіма проблемами.
Поступово для вихованців будувались триповерховий гуртожиток, новий навчальний корпус, харчоблок та інші споруди.
З роками збільшувався контингент учнів. У 1962 – 1963 навчальному році в інтернаті виховувалось вже 540 учнів.
За 55 років школа – інтернат випустила близько двох тисяч учнів. Багато випускників досягли значних успіхів на життєвому шляху, здобули шану, зайняли гідне місце у суспільстві.
За роки існування школу – інтернат очолювали М. Ф. Сікач, Г. І. Монастирський, К. І. Добряк, А. П. Даніс, Л. І. Куртєв, О. М. Лянний, А. М. Зубков, М. О. Прилєпа, К. П. Тахтай, Т. Г. Корольова.
Поступово школа – інтернат змінювалася. Змінювалися учнівський та педагогічний колективи. Змінювався загальний вигляд інтернатного містечка. Але незмінним залишалося прагнення педагогічного колективу виховувати гармонійно і всебічно розвинених особистостей. Натхненною і самовідданою працею примножували славні традиції інтернату Мотрона Сидорівна Лянна, яка за багаторічну і плідну працю нагороджена орденом Леніна, удостоєна звання «Заслужений вчитель УРСР», Олексій Миколайович Лянний, Ольга Михайлівна та Віктор Михайлович Кравець, Людмила Дмитрівна та Михайло Опанасович Прилєпа, Єфросинія Дмитрівна Джулай, Валентина Павлівна Волошина.
У 2000 році у школі – інтернаті було розпочато роботу гуртків художньо-естетичного напрямку.
Незабаром вихованці почали вражати своїми досягненнями. Спочатку це були перемоги районного рівня, поступово до них додалися перемоги в обласних конкурсах та оглядах.
Спортивні команди школи – інтернату щороку здобували перемогу в змаганнях районного, обласного рівнів.
У 2005 році команда учнів - спортсменів виборола І місце в обласних змаганнях «Старти надій», за що була нагороджена путівками до МДЦ «Артек». Вихованка гуртка «Художня вишивка» Будєєва Юлія стала переможницею обласного огляду дитячої творчості «Диво Таврії» та лауреатом фіналу ІІІ Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Звичайне диво».
Досягнення вихованців та їх керівників не залишились непоміченими. І у 2004 році за ініціативи управління освіти і науки обласної державної адміністрації було прийнято рішення про перетворення Львівської загальноосвітньої школи – інтернату у Львівський навчально – виховний комплекс «початкова школа – гімназія - інтернат».
Сьогодні навчально – виховний комплекс має два навчальних корпуси, два гуртожитки, їдальню, господарські будівлі, власну водопровідну та каналізаційну мережу, впорядковане асфальтоване подвір’я, котельню.
Майже 25 років очолює навчально- виховний комплекс директор Алябов Анатолій Миколайович, Заслужений працівник освіти України.
Контингент учнів становить 160 осіб, педагогічний колектив – 32 чоловіка, обслуговуючий персонал – 38 чоловік.
Головне кредо педагогічного колективу Львівського навчально – виховного комплексу: «Кожна дитина має талант, варто лише його знайти і допомогти розкритися».
Навчально – виховний комплекс працює за філологічним напрямком. До робочого навчального плану введено ряд спеціальних предметів. У закладі створена дієва система гурткової роботи, якою охоплені всі учні закладу: гурток художніх ремесел, художньої вишивки, спортивні секції. На базі хореографічного гуртка створені хореографічні колективи «Шарм» та «Барвінок». Танцювальний дует неодноразово ставав переможцем обласних оглядів дитячої творчості, є призером фіналу ІV Всеукраїнського огляду «Звичайне диво», який проходив в м. Київ. Результативність роботи керівників гуртків та їх вихованців відзначалися на районному, обласному та Всеукраїнському рівнях.
Протягом останніх років склад педагогічного колективу залишається стабільним. Заклад стовідсотково забезпечений педагогічними кадрами. У навчально – виховному комплексі створено необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників.
Враховуючи важливість питання виховання інформаційної культури, значна увага приділяється комп’ютеризації навчально – виховного процесу. На сьогодні в закладі налічується 31 сучасний комп’ютер, 3 мультимедійних класи.
Постійно здійснюються заходи, спрямовані на забезпечення якісного навчально – виховного процесу та сприяння підвищенню його рівня. Як наслідок – протягом останніх трьох років спостерігається тенденція щодо підвищення якості знань учнів. Про це свідчить і те, що випускники закладу продовжують навчання у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації, зростає кількість випускників, які вступають до вищих навчальних закладів на бюджетну основу за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.
Під особливою увагою перебуває стан роботи з обдарованими дітьми. Створюються належні умови для розвитку їх здібностей. Вихованці закладу є переможцями і призерами ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсу знавців української мови імені П. Яцика, Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», інтерактивних конкурсів "Колосок", "Соняшник", "Патріот".
Якісний навчально – виховний процес неможливий без міцної матеріально – технічної бази. За останні роки створено сучасні навчальні кабінети (української мови і літератури, інформатики та інформаційно – комунікаційних технологій навчання, зарубіжної літератури, іноземної мови, народознавства, фізики, музики), інформаційно – ресурсний центр, три мультимедійних класи, здійснено оновлення меблів, поповнення навчальних кабінетів технічними засобами навчання, наочними посібниками.
З метою залучення позабюджетних коштів для зміцнення матеріально – технічної бази було встановлено шефські зв’язки з ВАТ «Херсонобленерго». Завдяки цьому було вирішено ряд проблемних питань. Так, на території закладу проведено реконструкцію лінії електропередач із застосуванням сучасних технологій, що дало можливість забезпечити безперебійне постачання до закладу електроенергії. Замінено віконні блоки, проведено ремонт підлоги актової зали, придбано комп’ютерну техніку, сучасні домашні кінотеатри, встановлено три супутникові антени. Поряд з цим придбано спортивний інвентар на суму близько 20тис. грн.
В належному санітарному стані утримується територія навчально – виховного комплексу. Постійно проводиться робота щодо озеленення території. В закладі існує традиція: кожен випускник дарує на згадку про себе трояндовий кущ. Завдяки цьому навчально – виховний комплекс має розарій, що налічує понад 400 кущів троянд.
Враховуючи те, що діти в закладі перебувають цілодобово значна увага приділяється створенню умов для проживання вихованців. Вся робота спрямовується на покращення побутових умов та умов проживання вихованців. Всі вихованці закладу забезпечені безкоштовним повноцінним 4-разовим харчуванням.
Не залишаються осторонь питання медичного обслуговування вихованців закладу, їх оздоровлення. Щороку діти пільгових категорій, обдаровані та талановиті діти оздоровлюються в оздоровчих таборах на морському узбережжі.
Значна увага надається здійсненню соціального захисту дітей, вирішенню питань про встановлення статусу вихованців, призначення дітям пенсій по втраті годувальника, призначення опіки над житлом.

Кiлькiсть переглядiв: 2260

Коментарi

  • Essay-writer.Org

    2018-03-01 01:29:02

    research papers thesis statement maker for a research paper biotechnology research paper [url=http://researchpaper.store]research paper[/url]...

  • Світлана Бериславська

    2016-05-23 16:31:48

    Спасибі тобі, рідна школо!!! Тут наша батьківщина, тут наші "батьки". Ми стали справжніми людьми тільки дякуючи тобі. Ось 46 років, як ми кожного(!) року приїжджаємо на зустріч випускників і до останнього нашого року ми будемо навіщати свої рідні місця, своє гніздечко , з якого вилетіли ось уже скоро як половина століття.ми з тобою до кінця нашого життя!...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.